Aquestes són les llistes presentades per les Eleccions Municipals 28M a Badalona

    0
    259
    Un cop finalitzat el termini de presetació de les candidatures per les eleccions municipals del 28 de maig a Badalona, la Junta Electoral ha publicat les 11 llistes que s’han presentat. La majoria de noms ja els coneixíem, però hem trobat alguna sorpresa. La més destacada ha estat que Guanyem ha decidit no presentar a Marcel Vivet com a número 3 del partit, com s’havia anunciat. A més, Vivet va ser condemnat el maig passat a un any i mig de presó i d’inhabilitació arran d’una protesta contra una manifestació de Jusapol. L’actor madrileny Guillermo Toledo, més conegut amb el nom de WillyToledo, tancarà la candidatura amb el número 27.

    Aquestes són les llistes per les Eleccions Municipals del 28 de maig a Badalona:

    ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA

    1. D. Àlex Montornès i Torrecillas (Esquerra Republicana)
    2. Dña. Olga Gàmez i Vera (Esquerra Republicana)
    3. D. Manuel Sorribas i Arenas (Avancem)
    4. Dña. Carmen Martinez i Ruzafa (Independiente)
    5. D. Dani Villalaín i Sanz (Esquerra Republicana)
    6. Dña. Ivana Portero i Segura (Independiente)
    7. Dña. Minerva Estruch i Rectoret (Jovent Republicà)
    8. Dña. Nohemí Amado i Català (Avancem)
    9. D. Ignasi Costa i Herrero (Esquerra Republicana)
    10. D. Antuli Canivell i Valls (Esquerra Republicana)
    11. Dña. Marta Díaz i Cruella (Esquerra Republicana
    12. D. Aritz Bel i Martínez (Jovent Republicà)
    13. Dña. Betsy Gisela Zambrano i Ronquillo (Esquerra Republicana)
    14. D. Francisco Castillo i Campoy (Esquerra Republicana)
    15. Dña. Núria Marín i Valls (Jovent Republicà)
    16. D. Jordi Tugas i Mendez (Esquerra Republicana)
    17. Dña. Teresa Roca i Ramia (Esquerra Republicana)
    18. D. Víctor Sala i López (Jovent Republicà)
    19. Dña. Mireia Bada i Llibre (Esquerra Republicana
    20. D. Cándido Ramírez i Cansino (Esquerra Republicana)
    21. Dña. Sara Polo i Jaén (Jovent Republicà)
    22. D. Pol Molina i Grífols (Jovent Republicà)
    23. Dña. Maria del Carme Palomeras i Carbonell (Esquerra Republicana)
    24. D. Jonatan Aliacar i Bargalló (Esquerra Republicana)
    25. Dña. Esther Garcia i Carreras (Esquerra Republicana)
    26. Dña. Mercè Torrents i Mestre (Esquerra Republicana)
    27. D. Francesc Ribot i Cuenca (Esquerra Republicana)

     

    PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA (PSC)

    1. En RUBEN GUIJARRO PALMA
    2. Na TERESA GONZALEZ MORENO
    3. En FERNANDO CARRERA LOPEZ
    4. Na ROCIO MATEOS RUIZ (Independiente)
    5. En CHRISTIAN CARNEADO HERNANDEZ
    6. N’ANDREA ZAPATA ALFONSO
    7. Na JUDIT MALDONADO MANZANO
    8. N’ADRIA DIAZ MALDONADO
    9. Na MARÍA DE LOS ÁNGELES MARTINEZ DE TORO
    10. N’ANICETO RAMIREZ VILCHES
    11. Na LAURA CILLERO ESTELLER
    12. N’ANTONIO MORENO SANCHEZ
    13. Na LAURA MESAS RIVERO
    14. En RAFAEL PAVON ZURERA
    15. N’ANA MARIA MIRANDA CAMACHO
    16. En DAMIAN SAMPEDRO CONESA
    17. Na MARIA DOLORES HERMOSO CASTAÑO
    18. Na PILAR VALIENT SERRAT
    19. En MUHAMMAD ADIL SHAFIQUE SULTANA (Independiente)
    20. En MARC RUIZ DEL PULGAR
    21. Na MARIA CARMEN LOZANO PAREJA
    22. En JOSE MANUEL HERNÁNDEZ GARCÍA
    23. Na JOANA MARIA MORAL VALDIVIA
    24. N’ANGEL AYALA GONZALEZ
    25. Na MARÍA ISABEL GOMEZ LOPEZ
    26. En MANEL ESTEBAN LUPIAÑEZ
    27. N’ARACELI CRUZ GONZALEZ

     

    GUANYEM BADALONA EN COMÚ

    1. Sra. MARIA DOLORS SABATER PUIG
    2. Sra. ALBA BLANCO RUIZ
    3. Sr. JOAN OLIVERAS PI
    4. Sr. DAVID ANTONIO GUERRERO FERRIZ (Independiente)
    5. Sra. MARIA PILAR FERNÁNDEZ FIEIRO (PILI)
    6. Sra. ROSA MARIA CARBONELL FORMIGUERA
    7. Sra. CRISTINA AGUSTÍ BENITO
    8. Sr. SERGI BERLANGA MONTOYA
    9. Sr. PABLO DÍAZ-FLORES GARCÍA (Independiente)
    10. Sra. BEATRIZ BALAGUER MARTÍNEZ (BEA)
    11. Sr. GABRIEL RAMÍREZ GONZÁLEZ
    12. Sr. EDUARDO RAMOS RODRÍGUEZ
    13. Sra. MERCEDES ESTÉBANEZ HERRERO
    14. Sra. FÀTIMA TALEB MOUSSAOUI
    15. Sr. HÉCTOR MARTÍNEZ RIVEROS
    16. Sra. ANA MARIA MARTÍNEZ LEUNDA
    17. Sra. MARTA HERNÁNDEZ PÉREZ
    18. Sr. ROC OLIVERAS RÀFOLS
    19. Sr. FRANCESC D’ASSIS DURAN VILALTA
    20. Sr. MIGUEL MARIA SAN SEBASTIAN LOPETEGUI (MIKEL)
    21. Sra. MARTA FARRÉS ANGLADA
    22. Sr. ROGER SALLAS BATLLE
    23. Sr. FERNANDO GÓMEZ CHACÓN
    24. Sra. EULALIA SABATER DIAZ (LAIA)
    25. Sr. RAFAEL MENDOZA NAVAS (Independiente)
    26. Sra. NORA SAN SEBASTIAN MARTÍNEZ
    27. Sr. GUILLERMO TOLEDO MONSALVE (WILLY) (Independiente)

    PARTIT POPULAR (PP)

    1. Don XAVIER GARCÍA ALBIOL
    2. Don JUAN FERNÁNDEZ BENÍTEZ
    3. Doña CRISTINA AGÜERA GAGO
    4. Don DANIEL GRACIA ÁLVAREZ
    5. Doña ROSA DEL AMO HERNÁNDEZ
    6. Doña ROSA BERTRAN BARTOMEU
    7. Doña MARIA CARMEN EXPÓSITO LOZANO (Independiente)
    8. Don JUAN MANUEL RUIZ GARCÍA
    9. Doña FLORENCIA BADIA AVIÑO
    10. Don DAVID MEJÍA AYRA (Independiente)
    11. Doña SONIA EGEA PÉREZ
    12. Doña VANESA GONZALEZ CEJUDO (Independiente)
    13. Doña EVA GUILLÉN RODRÍGUEZ (Independiente)
    14. Don JUAN JOSE PORTILLO LOPEZ (Independiente)
    15. Don DANIEL AGUILERA MANGAS
    16. Don DAVID SILVA HORTET
    17. Don DANIEL ARJONA RIVERA (Independiente)
    18. Doña ELENA SORIANO MONTERDE (Independiente)
    19. Doña SHEILA MARTINEZ BARRACHINA
    20. Doña ODALYS SANCHEZ MARTINEZ (Independiente)
    21. Doña MARIA DEL CARMEN ELENA VALDERAS SAEZ (Independiente)
    22. Doña MARIA LUISA DE ISIDRO VECINO (Independiente)
    23. Don MARC CRUZ PRADA
    24. Don JUAN MANUEL WENCESLAO SIURANA (Independiente)
    25. Don ENRIQUE LOPEZ PORTE (Independiente)
    26. Doña AMANDA FERIA CHICA (Independiente)
    27. Don RAMÓN RIERA MACIA

     

    JUNTS

    1. Sr. David Torrents i Mingarro
    2. Sra. Gisela Farré i Granel
    3. Sr. Ferran Llibre i Giralt
    4. Sra. Ruth Ribot i Urbita
    5. Sr. Antonio Tapia i Moreno
    6. Sra. Ana Maria Vives i Vera
    7. Sr. Joaquim Nocete i Gonzàlez
    8. Sra. Nataliya (Tala) Didenko i Didenko
    9. Sr. Raül Espinosa i Gonzàlez
    10. Sra. Sònia Alier i Sidera
    11. Sr. Marc Alomà i Suñol
    12. Sra. Maria Mercè Escudero i Guiu
    13. Sr. Rodrigo Roco i Moreno
    14. Sra. Marta Llorens i Querol
    15. Sr. Joan Pozas i Peña
    16. Sra. Queralt Liceras i Juàrez
    17. Sr. Juan Sansaloni i Valdivia
    18. Sra. Maria Teresa (Maite) Najarro i Cassà
    19. Sr. Miquel Casulà i Masó
    20. Sra. Rosa Maria Famadas i Lifante
    21. Sr. Òscar Neiras i Soler
    22. Sra. Ma Carme Forns i Trias
    23. Sr. Joan Casanovas i Solé
    24. Sra. Concepción (Conxita) Botey i Teruel
    25. Sr. Pere Sió i Puig
    26. Sra. Anna Real i Giralt
    27. Sr. Josep Ma Pujol i Sànchez

     

    BADALONA EN COMÚ PODEM

    1. N’Aïda Llauradó Álvarez
    2. Na Rosa María Trenado Sánchez
    3. En Daniel Alfonso Molina
    4. En Daniel Sosa Caballero
    5. Na Paula Martínez Hernández
    6. Na Diego Marchante Hueso (Independiente)
    7. N’Amparo Valdivia López
    8. Na Yolanda Navarro Villarejo
    9. En Luis Alberto Mateluna Jara
    10. En Juan Ignacio Segura Raúl
    11. Na Míriam Pineda Martínez (Independiente)
    12. Na María Navarro Bernal
    13. Na Míriam Hierro Samper
    14. En Rubén García Martín
    15. En Teo Sáenz-Torre Sánchez
    16. Na María García Vega (Maruja)
    17. Na Mónica Figueres Cañadas
    18. En José Antonio Gómez Rodríguez
    19. N’Henry Rodrigo Novoa Londoño
    20. Na Fátima Alias Martín
    21. En Josep Maria Caroz Armayones
    22. Na María Teresa Morales Ventura (Tere)
    23. En Pau Torres Segarra
    24. N’Antonio Salguero Solano
    25. Na Matilde de Monte Arroyo (Mati)
    26. En Francisco Aldana Padilla (Paco)
    27. Na María Reyes Bellido JaimE

     

    CIUTADANS

    1. Dña. MARIA SOLEDAD (MARISOL) GARCÍA DURÁN
    2. D. MANUEL MENDOZA GARCÍA
    3. Dña. STEFANÍA LAVINO CAVALLOTTI
    4. D. ALI RASHID BUTT BEGUM
    5. D. PEDRO CASADO MAESTRE
    6. D. SAQIB ALI DAR KARIM (Independiente)
    7. Dña. SANDRA MENDOZA SÁNCHEZ
    8. D. GERARD OTERO BORONAT
    9. D. JOSÉ MARÍA LOSADA MANOSALVAS
    10. Dña. NEREA LÓPEZ GARCÍA
    11. D. ALEJANDRO PLANELLES GORDILLO
    12. Dña. CRISTINA APARICIO PUJADAS
    13. D. JOSÉ PALOU RODRÍGUEZ
    14. D. FRANCISCO GAMEZ ORTEGA
    15. Dña. PATRICIA COPE SÁNCHEZ
    16. D. ALEJANDRO ARAPILES ROMERO
    17. Dña. ROSARIO SÁNCHEZ SÁNCHEZ
    18. D. RAMÓN MORUJO MENOR
    19. Dña. MONTSERRAT SANTOS PINA
    20. D. JUAN PEDRO ORTEGA GARCÍA (Independiente)
    21. D. JESUS PEDRO ROSINO SIERRA
    22. D. JUAN MOROTE GARCÍA
    23. D. MANUEL GARCÍA DURÁN (Independiente)
    24. Dña. EVA GARCÍA VELEZ
    25. Dña. TERESA VIDAL CASTELLET
    26. Dña. SETEFILLA DURÁN SERRANO
    27. D. DAVID ALARCÓN BERZOSA

     

    VALENTS

    1. Señor JAIME GELADA JIMENEZ
    2. Señor MARCO ANTONIO FERNANDEZ DOMINGUEZ
    3. Señora RAQUEL ROMAN MORENO
    4. Señor RUBEN FERNANDEZ COLLADO
    5. Señora MARIA CECILIA MARTINEZ POVEA
    6. Señor IVAN ORTEGA MESA
    7. Señora ERIKA ORDOÑEZ PULGAR
    8. Señor ALEX HUESO SOLANO
    9. Señor ROBERTO SANPEDRO MARTIN
    10. Señora MERCEDES CARDENAS LEYVA
    11. Señor AGUSTIN LUMBRERAS LOPEZ
    12. Señor ANTONIO JOAQUIN PIMENTEL AGUILAR
    13. Señora RABIA ZOUHAIRI AL ISMAILI
    14. Señor DANIEL CASTEJON GARCIA
    15. Señora ESTEFANIA SANCHEZ SANCHEZ
    16. Señor ANDRES GARCIA MARTIN
    17. Señora REMEDIOS SOLANO GUTIERREZ
    18. Señor SAMUEL PAREDES PIÑAR
    19. Señora ANA MARIA POVEA GONZALEZ
    20. Señor ANTONIO MARTINEZ EXPOSITO
    21. Señora MARIA PILAR DE AGUILAR CORDERO
    22. Señor FRANCISCO JAVIER HUESO REQUENA
    23. Señor ANTONIO AGUILAR GUISADO
    24. Señor FRANCISCO GARCIA MARTIN
    25. Señora ESTRELLA FERNANDEZ DOMINGUEZ
    26. Señora CARMEN PARIENTE MIRA
    27. Señor ENRIC GUIVERNAU NUÑEZ

     

    FRONT NACIONAL DE CATALUNYA

    1. Senyora MARISA CAÑADAS LOPEZ
    2. Senyor FRANCESC GADEA ALGUACIL
    3. Senyora NÚRIA HOLLENSTEIN DOMENECH
    4. Senyor LEO BELTRAN GARCÍA
    5. Senyor DAVID BIAYNA RODRIGUEZ
    6. Senyor ALBERT RIBÓ PEDRAGOSA
    7. Senyor ALEXANDRE BERTRAN PEÑA
    8. Senyor JORDI IBIZA SOLÉ
    9. Senyora KAREN HOLLENSTEIN DOMENECH
    10. Senyora VANESA TORRECILLAS MUÑOZ
    11. Senyora SANDRA LOBO CAÑADAS
    12. Senyor JAUME VIDAL VERD
    13. Senyor ALBERT CARRASCO VIDIELLA
    14. Senyora LÍDIA ESCALES PEREMARTÍ
    15. Senyor JOSEP RIBA SOLER
    16. Senyor JUAN ESTRADA LOPEZ
    17. Senyora JESSICA QUEIPO SORIANO
    18. Senyor ALEJANDRO VALENZUELA MARTÍNEZ
    19. Senyora MARIA MAYOR ESTELLER
    20. Senyor MARC RODRÍGUEZ CANET
    21. Senyora CRISTINA DOS SANTOS RIBA
    22. Senyor ROGER MALLÓ VILAPLANA
    23. Senyor BRIAN MANUEL CASTILLO HERRERO
    24. Senyor DANIEL CALVO AGUSTÍ
    25. Senyora MIREIA IBIZA SOLÉ
    26. Senyora NOEMÍ GARCÍA MORALES
    27. Senyor FRANCESC CASARES MORERA

     

    VOX

    1. D. FRANCISCO GARCÍA LÓPEZ
    2. D. MANUEL ÁLVAREZ FERNÁNDEZ
    3. Dña. ESTER MARÍA CAMARERO ADAME
    4. D. JOSÉ LUIS MORENTE MAYORGA
    5. Dña. MARÍA LÓPEZ ASENCIO
    6. D. FRANCISCO CARRIÓN LOZANO
    7. Dña. MARÍA MATILDE FERNÁNDEZ LÓPEZ
    8. D. JESÚS MANUEL VÁZQUEZ PÉREZ
    9. Dña. ESTER MODRON GARCÍA
    10. D. MARCOS PARÉS BELMONTES
    11. Dña. ANA MARÍA SOLÍS LADERO
    12. Dña. BRIGIDA GONZÁLEZ PLAZA
    13. D. FRANCISCO JAVIER SOTORRA MONTBLANCH
    14. D. JORGE JUAN SUMALLA FLORENZANO
    15. Dña. ANA RODRÍGUEZ GAMERO
    16. D. JOSÉ MANUEL AGUILAR GODINO
    17. D. JESÚS RAMOS FERNÁNDEZ
    18. Dña. REMEDIOS SOTO CORTÉS
    19. D. DIONISIO TORRERO LÓPEZ
    20. Dña. MARY FRIGID CHAPARRO PRECIADO
    21. D. FRANCISCO GARCÍA SASTRE
    22. D. FRANCISCO LUIS GARCÍA PÉREZ
    23. D. MANUEL JESÚS MARTÍNEZ MORO
    24. Dña. SONIA BUENVENTURA MICHARET
    25. Dña. MARÍA JOSEFA MARTÍNEZ PEÑAS
    26. D. EDUARDO ALFONSO SILVA CARPENA
    27. Dña. PETRA CRESPO DOMÍNGUEZ

     

    FER UN COMENTARI

    Si us plau introdueix el teu comentari!
    Si us plau introdueix el teu nom aquí